دسته‌ها
گردشگری

بررسی انواع بلیط اتوبوس

در این بخش از مجله گردشگری مستربلیط قصد داریم تا شما همراهان همیشگی را با انواع اتوبوس های فعال در سامانه اتوبوس رانی آشنا کنیم.سفر با اتوبوس هنوز و با وجود افزایش بلیط های چارتر و بلیطهای ارزان‌ قیمت قطار  در سال‌های اخیر طرفداران زیاد  خود را از دست نداده است. بسیاری از مردم برای سفربه مسیرهای دور و نزدیک این وسیله نقلیه را  انتخاب می‌کنند. حتی بسیاری از تورهای خارجی به کشورهایی مانند ارمنستان به صورت زمینی برگزار می‌شود. این تورها مناسب کسانی است که می‌خواهند ارزان سفر کنند.همانطور که در مطالب گذشته بیان شد، ایران دارای مناطق دیدنی و گردشگری منحصر به فردی است شما می توانید با استفاده از وسایل مختلف به این مناطق و شهرها رفته و از دیدن این جاذبه ها لذت ببرید.در ادامه قصد داریم تا انواع بلیط اتوبوس در ایران را برای شما معرفی کنیم تا در زمان سفر انتخاب مناسبی را داشته باشید.

اتوبوس
اتوبوس

اما دلایل مختلف دیگری نیز برای انتخاب اتوبوس به عنوان وسیله نقلیه سفر وجود دارد. برای مثال بسیاری از مردم به علت قیمت ارزان‌تر بلیط اتوبوس نسبت به دیگر وسایل نقلیه برای سفر خود انتخابش می‌کنند.

یکی دیگر از دلایل رایج بودن سفر با اتوبوس را می توان عدم نیاز به زیر ساخت‌های زیاد برای اتوبوس دانست در حالی که برای قطر و هواپیما زیرساخت زیادی لازم است و از همین رو  معمولا استفاده از اتوبوس رایج است. درواقع بلیط اتوبوس بسیار در دسترس تر از بلیط قطار و هواپیما است. می‌توان گفت در حال حاضر همه شهرها ترمینال اتوبوس‌رانی و اتوبوس به مقصد شهرهای دیگر دارند.

این در حالی است که در بسیاری از شهرها هنوز فرودگاه و راه آهن وجود ندارد و اگر کسی قصد سفر با این وسایل را داشته باشد باید ابتدا از شهر خود به شهر دیگری که فرودگاه یا راه آهن وجود دارد برود و پس از آن به مقصد مورد نظر خود برود.

اما اتوبوس نیز مانند قطار و هواپیما انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها دارای امکانات مختلفی هستند و به تبع آن قیمت متفاوتی نیز دارند. در ادامه به صورت مختصر به معرفی انواع مختلف بلیط اتوبوس خواهیم پرداخت.

اتوبوس
اتوبوس

اگر چه سفر با قطار و هواپیما بسیار راحت‌تر از اتوبوس است اما اتوبوس‌هایی هم هستند که صندلی‌های راحتی دارند و شما در طول سفر با آنها راحت خواهید بود. به خصوص در چند سال اخیر که با ورود اتوبوس های وی آی پی گام جدیدی در پیشرفت اتوبوس رانی کشورمان برداشته شده و این اتوبوس ها سفر را برای مردم بسیار آسان تر از گذشته کرده است.

به‎طور کلی می‎توان بلیط‎های اتوبوس را به دو بخش بلیطهای وی ای پی و بلیطهای معمولی تقسیم کرد. اتوبوس‎های وی ای پی دارای صندلی های راحت تختخواب شو هستند. نسبت به اتوبوس‎های معمولی سرعت بیشتری دارند. دارای سیستم تهویه مطبوع هوا هستند و سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندارد هستند.

اتوبوس
اتوبوس

حتی برخی از این اتوبوس ها امکاناتی مانند اینترنت وای فای و شام یا نهار در اختیار مسافران خود می گذارند. صد البته بلیط این اتوبوس ها قیمت بیشتری نسبت به اتوبوس‌های معمولی دارند. اتوبوس های معمولی دارای صندلی های معمولی هستند، سیستم تهویه و گرمایشی آنها به خوبی اتوبوس های وی آی پی نیست. سرعت و امنیت‌شان نیز کمتر است.

اما هر کدام از اتوبوس های معمولی و وی آی پی نیز انواع مختلفی دارند که اگر چه به صورت کلی به هم شبیه هستند اما هر کدام ازانواع  آنها قیمت و امکانات مخصوص به خود را دارد.

در حال حاضر بهترین اتوبوس های وی آی پی را شرکت های همسفر، رویال سفر و سیر و سفر در اختیار دارند.

 

یک پاسخ به «بررسی انواع بلیط اتوبوس»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *