دسته‌ها
دانستنی های سفر

سفر با اتوبوس

اتوبوس را می‌توان یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین وسایل نقلیه مسافربری دانست. اگرچه سفر با هواپیما به‌علت اینکه زمان کمتری از شما می‌گیرد بسیار راحت‌تر است و در سال‌های اخیر نیز با وجود پروازهای چارتر که باعث شکسته شدن قیمت‌ پروازها نسبت به پروازهای سیستمی قدیم شده‌اند؛ خرید بلیط هواپیما برای عموم مردم آسان‌تر شده‌ است؛ اما هنوز هم بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند با اتوبوس سفر کنند و این مساله دلایل مختلفی دارد. مثلا یکی از دلایل می‌تواند قیمت پایین‌تر بلیط اتوبوس نسبت به بلیط هواپیما و قطار باشد.

دلیل دیگر را می‌توان ترس برخی از افراد از هواپیما و ارتفاع دانست برای اینگونه افراد سفر با اتوبوس امن‌تر است. یکی دیگر از دلایل که در واقع  شاید بتوان آن را مهم‌ترین دلیل محبوبیت سفر با اتوبوس نیز دانست این است که استفاده از آن بسیار راحت‌تر و در دسترس از هواپیما و قطار است. امروزه در همه شهرها به تمام مقاصد اتوبوس وجود دارد اما هنوز بسیاری از شهرها ایستگاه قطار و فرودگاه ندارند.

سفر با اتوبوس
اتوبوس‌ها انواع مختلفی دارند. به طور کلی می‌توان آنها را در سه گروه لوکس، وی آی پی و معمولی دسته‌بندی کرد.  برخی از اتوبوس‌های لوکس امکاناتی بیشتر از یک سوئیت مجلل شخصی دارند و  آنچنان راحت‌ هستند که نه تنها شما را خسته نمی‌کنند بلکه به شما این امکان را می‌دهند که سفری آرام داشته باشید و از مناظر اطراف لذت ببرید. همچنین برخی از این اتوبوس‌های لوکس مالکان شخصی دارند و دردسترس عموم قرار نمی گیرند.

اتوبوس شاهزاده سلطان بن فهد را می‌توان یکی از لوکس‌ترین اتوبوس‌های جهان دانست. باید بدانید این اتوبوس که مخصوص یک شاهزاده طراحی شده است چیدمانی کلاسیک دارد و امکانات فوق‌العاده‌ و وسایل بسیار لوکسی در آن موجود است. این اتوبوس دارای سالنی بسیار شیک و زیبا می‌باشد و یک اتاق خواب با چیدمانی فوق‌العاده زیبا همراه با تختخوابی راحت دارد.

سفر با اتوبوس
دسته دوم همانطور که قبل‌تر ذکر شد اتوبوس‌های  وی آی پی هستند که در سال‌های اخیر نمونه‌های آن را در ایران مشاهده می‌کنیم. اگرچه اتوبوس‌های وی آی پی به خودی خود انواع مختلفی دارد که در قیمت و امکانات با هم متفاوت اند اما به‌طور کلی در خصوص آنها می‌توان گفت این اتوبوس‌ها دارای صندلی‌های راحت هستند که به صورت تختخواب در می‌آیند. هر صندلی فضای بیشتری نسبت به اتوبوس‌های معمولی دارد.

ظرفیت اتوبوس‌های وی آی پی بسیار کمتر از اتوبوس‌های معمولی است. سیستم تهویه هوای مطبوع دارد و همچنین از سیستم صوتی و تصویری بسیار قوی‌تری نسبت به اتوبوس‌‌های معمولی بهتره می‌برد. حتی برخی از این اتوبوس‌ها دارای امکانات ویژه مانند اینترنت نیز می‌باشند.

سفر با اتوبوس
دسته سوم اتوبوس‌های معمولی هستند که قیمت کمتری نسبت به سایر وسایل نقلیه دارند. این اتوبوس‌ها معمولا دو ردیف صندلی دو نفره دارند. سیستم تهویه قوی ندارند و همچنین به‌اندازه اتوبوس‌های وی آی پی راحت نیستند. سفر با این نوع اتوبوس مناسب کسانی است که می‌خواهند هزینه سفر خود را به حداقل برسانند و یا سفرشان سفر کوتاهی است و زود به مقصد می‌رسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *