دسته‌ها
گردشگری

بهترین روش سفر به شهرهای مرزی برای اربعین

بهترین روش سفر به شهرهای مرزی برای اربعین

در تمام طول سال دو ماه وجود دارد که مردم در آن زمان بسیار بیشتر از ماه های دیگر به عراق سفر می کنند، در ماه های صفر و محرم مردم به قصد زیارت امام حسین (ع) به شهر کربلا سفر می کنند.با وجود اینکه تور سفر به کربلا را هم می توان به صورت هوایی و هم به صورت زمینی رزرو کرد، با این حال برخی از مردم ترجیح می دهند که با ماشین شخصی خود عازم شوند. مطالب این مقاله می تواند بهترین روش سفر به شهرهای مرزی برای اربعین را به شما عزیزان نشان دهد با ما همراه باشید.

بهترین زمان سفر به کربلا و عراق

اگر بخواهیم مناسب ترین زمان ها را برای سفر به کربلا لیست کنیم به سه بازه ی زمانی یعنی ایام ماه محرم، یک هفته پیش از اربعین حسینی تا اربعین، ماه های اسفند و فروردین تقسیم می شود. البته این بدان معنا نیست که در ماه های دیگر نمی توان به زیارت رفت، در واقع بهترین زمان این سه مورد است.

 نزدیک ترین مرز عراق به ایران

مرز خسروی که در 20 کیلومتری قصر شیرین است و همچنین از غرب کرمانشاه 176 کیلومتر فاصله دارد، نزدیک ترین مرز تا بغداد به شمار می آید. مهران تا کربلا 280 کیلومتر، کاظمین 283، سامرا 444 و نجف303 از هم فاصله دارند. زائرین بیشتر از مرز مهران برای زیارت تردد می کنند دلیل آن نزدیکی و همچنین امنیتی است که این منطقه و مسیرهایی است که این مرز تا شهرهای زیارتی عراق دارد.

راه های رفتن به مرز و سفر به عراق

یکی از راه های موجود برای زائرین کربلا تهیه ی بلیط اتوبوس آبادان است، بدین صورت که مسافرین می توانند هم به صورت آنلاین و هم با مراجعه به تعاونی های مربوطه بلیط آبادان را تهیه کرده و سپس از آنجا به سمت مرز حرکت کنند و پس از آن راهی کربلا شوند.

اما برخی دیگر از مسافران ترجیح می دهند که بلیط اتوبوس خرمشهر را برای رسیدن به مرز رزرو کنند، با تهیه ی بلیط می توانند از خرمشهر به سمت مرزها حرکت کنند. دقت داشته باشید که در زمان مقرر در ترمینال آماده شوید تا از حرکت جا نمانید.

با تهیه ی بلیط اتوبوس چذابه هم می توان به مرز رفت، سپس با رسیدن به مرز برای رفتن به کربلا آماده شد. از آنجایی که برخی تعاونی ها برای میزان بار موجود قوانین مخصوص به خود را وضع کرده اند در نتیجه دقت داشته باشید که خلاف این قوانین عمل نکنید مثلا از داشتن اضافه بار خودداری کنید.

مردمی که ساکن اهواز هستند اگر بخواهند از راه زمینی به سمت کربلا حرکت کنند می توانند با خودروی شخصی ویا با رزرو بلیط اتوبوس اهواز برای مرز این کار را انجام دهند. البته از راه هوایی نیز این کار انجام پذیر است اما بر اساس آمار 50 درصد از زائرین با اتوبوس به زیارت کربلا حضور می یابند.

هر ساله در سراسر دنیا مردم زیادی برای زیارت امام حسین (ع) عازم عراق و کربلا می شوند. شوش نیز که در استان خوزستان می باشد هرسال زائرین زیادی دارد که اکثر آن ها با رزرو بلیط اتوبوس شوش خود را برای زیارت آماده می کنند.

علاوه بر مواردی که ذکر شد مردم ایران در شهرهایی که سکونت دارند می توانند نسبت به تهیه ی بلیط و رفتن به مرز سپس آماده شدن برای زیارت کربلا اقدام کند. همانطور که در قسمت قبل گفته شد این کار به دو صورت انجام می شود یکی از آن رزرو به صورت آنلاین و دیگر رفتن به تعاونی های موجود است. چنانچه بلیط را تهیه کردید دقت داشته باشید که به موقع در ترمینال حضور یابید و همچنین به قوانین مربوطه نیز توجه کافی داشته باشید.

آب و هوا و شرایط اقلیمی کربلا

کربلا آب و هوایی نیمه خشک دارد، این نوع آب و هوا سبب می شود تا این شهر تابستان هایی بسیار داغ و سوزان داشته باشد و همچنین زمستان هایی سرد را نیز سپری کند. البته صحرایی بودن شهر کربلا بی تاثیر بر آب و هوا نیست. اگر بخواهیم توضیحی در خصوص بارندگی دهیم باید بگوئیم که به طور دقیق نمی توان برای آن ماه خاصی را متمایز کرد، اما اگر بخواهید باران را همراه با زیارت ببینید پیشنهاد می شود که 4 ماه آخر سال شانس بیشتری برای آن دارید.

چند نکته ی کلی در خصوص راهنمای سفر کربلا

برای سفر به کربلا بهتر است تنها نروید، زیرا این کشور هنوز به لحاظ امنیتی تثبیت نشده است. به همین جهت می توانید با کاروان ها و تورهایی که وجود دارند همراه شوید، چنانچه هر گونه مشکلی برای شما پیش آمد بهتر است با رییس کاروان در میان بگذارید. از دیگر توصیه ها نوشتن نام و نام خانوادگی خود بر روی تمامی کیف ها و چمدان هایی است که به همراه دارید. همچنین از به همراه داشتن تلفن همراه و دوربین به داخل حرم خوددای کنید. نکات بهداشتی را رعایت کرده، حتی از لیوان مشترک استفاده نکنید زیرا بیماری هایی که موجود اند به سرعت شیوع پیدا می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *