دسته‌ها
اخبار و مقالات

پیش‌فروش قطارهای رجا – تابستان ۹۸

وقتی حرف از سفر، وسیله‌ی نقلیه و مسیر سفر می‌شود، یکی از محبوب‌ترین، امن‌ترین و به صرفه‌ترین انتخاب‌ها مسافرت با قطار است. در فصل تابستان که به دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، بسیاری از خانواده‌ها برای سفرهای تفریحی برنامه‌ریزی می‌کنند، خرید بلیط قطار همیشه جایگاه ویژه‌ای در این برنامه‌ریزی دارد.

مِستربلیط هم مانند همیشه بر اساس علایق و انتخاب‌های کاربرانش، به فروش ویژه‌ی بلیط قطارهای مورد اقبال مسافران توجه دارد و می‌کوشد کاربران خود را در زمان مناسب با پیشنهادهای به‌صرفه راهنمایی کند تا تجربه‌ی مطلوبی از مسافرت و گردشگری به دست آورند.

با نزدیک شدن به موعد پیش‌فروش تابستانی بلیط قطارهای رجا، در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه‌ی پیش‌خرید بلیط‌ها و امکانات و مزایای این قطارها آشنا کنیم.

 

پیش‌فروش قطارهای رجا – تابستان ۹۸

در این رویداد، بلیط قطارهای رجا برای بازه‌ی زمانی ۱ تیر تا ۱۵ مرداد به صورت پیش‌فروش به عموم مسافران عرضه می‌شود. مسافرانی که در این بازه‌ی زمانی قصد سفر دارند، می‌توانند از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن مِستر بلیط، مطابق معمول مبدأ و مقصد سفر خود را انتخاب و با یافتن گزینه‌ی مورد نظر خود، اقدام به پیش‌خرید بلیط قطارهای رجا کنند.

با توجه به استقبال شدید مسافران از پیش‌فروش بلیط این قطارها، به طور معمول تمامی بلیط‌ها ظرف چند روز فروخته و ظرفیت قطارها تکمیل می‌شود. لذا به منظور استفاده از این گزینه‌ی به‌صرفه و محبوب، پیشنهاد می‌کنیم زودتر برنامه‌ریزی خود را شروع کرده و مقصد، تعداد همراهان و تاریخ رفت و برگشت سفر خود را تعیین، انتخاب و رزرو کنید.

 

امکانات قطارهای رجا

قطارهای رجا به چند دسته‌ی مختلف تقسیم می‌شوند که هر یک ویژگی‌ها و امکانات خاص خود را دارد. از جمله مهم‌ترین ‌این قطارها عبارت است از:

  • قطارهای چهار تخته

در این قطارها هر کوپه  چهار تخت دارد؛ دو تخت در پایین و دو تخت در بالای کوپه و روبروی هم. امکانات این قطارها عبارت است از تهویه‌ی مطبوع، شیشه‌های دو جداره، سیستم صوتی و تصویری، پریز برق، ۲ دستگاه سرویس بهداشتی در هر واگن و شام (انتخابی و با دریافت هزینه‌ی اضافی)

 

  • قطارهای شش تخته

کوپه‌های این واگن‌ها هنگام نشستن مسافران به شکل دو ردیف سه نفره روبروی هم، و هنگام خوابیدن مسافران به شکل شش تخت است: دو تخت در پایین، دو تخت در وسط و دو تخت در بالای کوپه و روبروی هم. هر واگن ۲ سرویس بهداشتی دارد و مجهز به سیستم تهویه‌ی مطبوع و شیشه‌های دوجداره است.

 

  • قطارهای سالنی

در این قطارها هر واگن عبارت است از یک سالن که در آن، صندلی‌ها مانند هواپیما و اتوبوس چیده شده است. کلاس ۴ ستاره‌ی این قطارها شامل قطار تندروی پردیس و قطار صبا است.

قطار تندروی پردیس با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند. صندلی‌های این قطار از نظر فرم شبیه صندلی هواپیما و بسیار راحت است. واگن این قطارها عایق‌بندی شده و مجهز به سیستم تهویه‌ی خودکار است. داخل هر واگن یک سیستم صوتی و تصویری مرکزی وجود دارد.

قطار صبا (اتوبوسی دو طبقه) دیگر قطار کلاس ۴ ستاره است؛ شامل سالن‌های دو طبقه که در هر طبقه‌ی آن ۵۴ صندلی در قالب ردیف‌های چهار نفره چیده شده است.

 

در این مطلب کوتاه، با نحوهٔ پیش‌فروش بلیط قطارهای رجا و انواع این قطارها آشنا شدیم. مِستر بلیط مانند همیشه، پیش‌فروش اینترنتی فصل تابستان را پوشش می‌دهد و خصوصاً به کاربران خود که از اپلیکیشن تلفن همراه مِستر بلیط استفاده می‌کنند، آغاز پیش‌فروش را از صبح روز یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ اطلاع خواهد داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *