دسته‌ها
دانستنی های سفر

با این افراد مسافرت نکنید!

اگر چه مسافرت‌هاي هيجان انگيز و پرماجراجويي تک نفره بسيار لذت بخش است، اما هيچ چيز به اندازه سفرهاي گروهي لذت بخش نيست.

سفر دسته جمعی؟

شما مي‌توانيد در کنار اعضاء خانواده و يا دوستانتان، اوقات خوشي را بگذرانيد. با اينحال انتخاب افرادي که قرار است همسفرتان باشند، بسيار مهم است. در اينگونه مواقع کساني که به اصطلاح “خوش سفر” هستند، مي‌توانند همراه‌هاي خوبي باشند. هنگام انتخاب همراه خود در مسافرت به سراغ کساني که متخصص خراب کردن لحظات خوب هستند، نرويد.

افرادي که در اين مطلب از آنها ياد شده است، هرگز مناسب سفر نمي‌باشند!

با این افراد مسافرت نکنید!از این همسفرهادوری کنید!

1- هميشه دير می کنند

اين افراد معمولاً خداي بی ادبي هستند. بيشتر ما، در محل کار يا محيط زندگي، افرادي را مي‌شناسيم که مدام دير مي‌کنند. مسافرت رفتن با چنين فردي، مسلماً دايما برنامه‌هايتان را به هم مي‌ريزد. آن‌ها نمي‌توانند سرموقع حاضر شوند و در نهايت شما را به دردسر مي‌اندازند. اگر مجبور هستيد با چنين شخصي به سفر برويد، هر کاري را که مي‌خواهيد انجام دهيد، زودتر از زمان لازم به او بگوييد حاضر شود.

2- بسيار پرحرف هستند

سکوت طلاست. اما اين جمله براي همه مردم مفهومي ندارد. البته هر کس در مسافرت دوست دارد با همسفرهايش گفتگو کند، اما گاهي گذراندن لحظاتي در سکوت و تماشاي مناظر اطراف و آرامش داشتن هم لذت بخش است. ولي يک همسفر پرحرف به اين موضوع اصلاً توجهي ندارد. حتي اگر شما مشغول مطالعه، شنيدن موسيقي و يا استراحت هستيد، دائم حرف مي زند و يک لحظه هم راحتتان نمي‌گذارد.

3- خودخواه هستند

همسفران خودخواه فقط به خواسته‌هاي خودشان توجه دارند و دايما شما را مجبور به کاري مي‌کنند که خودشان مي‌خواهند. مثلاً چه غذايي بخوريد، کجا برويد، چه تفريحي داشته باشيد و حتي کجا استراحت کنيد. با چنين فردي فرصت نمي‌کنيد در مورد چيزي نظر داده و يا پيشنهاد دهيد و سفر بسيار بد و خسته کننده‌اي تجربه خواهيد کرد.

4- تنبل و بی‌حال‌اند

بله، تعطيلات زماني براي استراحت کردن و آرامش داشتن است. اما افراد تنبل 24 ساعت 7 روز هفته، هيچ کاري نمي‌کنند!

آنچه باید بدانید این است که آنها در کل سفر، تا ديروقت مي‌خوابند، پس از غذا، مثلاً اگر به يک شهر ساحلي رفته باشيد، به کنار ساحل رفته و اين بار آنجا تا غروب مي‌خوابند و اگر خيلي خوش شانس باشيد، غروب با شما چند دقيقه صحبت کرده و بعد دوباره به استراحت مي‌پردازند. بدين ترتيب، سفرتان بدون تجربه و خاطره جالب خاصي مي‌گذرد و فقط خستگي و بي‌حوصلگي براي‌تان باقي مي‌ماند.

5- بيش از حد پر جنب و جوش هستند

اين افراد نقطه مقابل تنبل‌ها هستند. آن‌ها هم مي‌توانند لحظات خوش سفرتان را خراب کنند. مثلاً 4 صبح از خواب بيدار مي‌شوند و به کوهنوردی بروند! در بدترين نقطه دريا، شروع به شنا کنند و حتي ممکن است دست به کارهاي خطرناک و ماجراجويانه بزنند. اگر به دنبال آرامش و استراحت حسابي در تعطيلات هستيد و البته چند تفريح ساده مدنظرتان هست، با چنين فردي به سفر نرويد.

6-کلی چمدان با خود برمی دارند

يک هفته سفر، اما سه تا چمدان بزرگ براي يک نفر! همسفري که وسايل بسياري با خود مي‌آورد، بسيار دست و پاگير خواهد شد. حتي ممکن است موجب پرداخت هزينه اضافي هم شود. در اين روزها با وجود فناوري‌هاي مدرن مي‌توان به راحتي فهميد که مقصد سفرمان در چه وضعيت آب و هوايي است و مناسب آن منطقه لباس برداشت.

در حقيقت برداشتن يک يا دو دست لباس اضافي کفايت مي‌کند. اما وقتي همسفرتان کل کمد لباس خود را به همراه مي‌آورد، مسلماً کلافه و خسته‌تان مي‌کند.

با این افراد مسافرت نکنید!7- ديوانه عکاسی‌اند

سفر رفتن، زماني عالي براي گرفتن عکس‌هاي فوق العاده از مناطق بي نظير و منحصر به فرد است و مي‌تواند خاطرات زيبايتان را براي هميشه ثبت کند. اما لحظاتي هم وجود دارد که شما دوست داريد دوربين را به کناري گذاشته و از تماشاي اطرافتان و يا هر کار ديگر غير از عکاسي لذت ببريد.

اما همسفرتان که دوربين را يک لحظه کنار نمي‌گذارد (و البته بايد گفت عکاس واقعي هم نيست!)، به شما اجازه لذت بردن از سفرتان نمي‌دهد. بنابراين چنين فردي هم مناسب همسفر شدن نيست.

8- بيش از حد مقيد هستند

برنامه ريزي قبل از سفر کار فوق العاده ای است. شما مي‌توانيد براي هر روزتان برنامه ریزی قبلی داشته باشید و با فهمیدناينکه چه کارهايي مي‌خواهيد انجام دهيد از وقت محدودتان بهترين استفاده را ببريد. اما گاهي اوقات زماني که در سفر هستيد، موضوعات جالبي براي تفريح مي‌بينيد که قبلاً هيچ ايده‌اي از آنها نداشتيد و مي‌توانيد آن را با برنامه قبلي‌تان جايگزين کنيد و اگر همسفرتان به شدت مقيد به برنامه قبلي‌تان باشد، فرصت تفريحات تازه و داشتن تجربه جديد را از شما مي‌گيرد؛ پس با این افراد مسافرت نکنید!

9- بسيار افاده‌ای هستند!

تا به‌حال با چنين شخصی به مسافرت رفته‌ايد؟ يک زجر تمام عيار است. دست روي هر مسافرخانه و يا هتلي بگذاريد، آن را کسر شأن خودش مي‌داند. حتي رستوران‌هاي عالي را مزخرف مي‌داند. او برنامه‌هاي ديگري دارد و حتي ممکن است با اين برنامه‌ها، خرج اضافی هم بتراشد و آخرسر هم از همه چيزشاکی هستند.

زمانی که با چنين کسي به مسافرت مي‌رويد، دو انتخاب بيشتر ندارید: اول اينکه، دايما تسليم خواسته‌هاي پر از نخوت آنها شويد و يا از قبل همه چيز، از هتل گرفته تا رستوران را خودتان رزرو کنيد.

‏10- پر از شکايت و غرولند است ‏

بعضی از اشخاص بر سر هر چيزي دائم غرمي‌زنند و نق نق مي‌کنند. بطور مثالاگر پروازتان، بیست دقیقهتأخير داشته باشد، زمين و زمان ‏را به هم مي‌ريزند و حسابي اوقات تلخي مي‌کنند. ‏همه چيز بايد کاملاً طبق روال پیش برود، در غیر این صورت با شکايت‌هاي پی در پیشان، کلافه‌تان مي‌کنند. اگر مي‌خواهيد چند روز سفر ‏خوبي را تجربه کنيد، هرگز با چنين فردي به مسافرت نرويد!‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *