دسته‌ها
دانستنی های سفر گردشگری

همسفر نوروزی شما کیست؟

عید موقعیت مناسبی است برای سفر کردن… خیلی ها در عید تصمیم می گیرند به مسافرت بروند و از هوای مطبوع بهاری در کنار هم وطن های‌شان در استان های دیگر لذت ببرند. خیلی آیتم ها در سفر می تواند تاثیرگذار باشد. وسیله ی سفر، مقصد، وضعیت اقتصادی، آب و هوا و… اما در کنار همه ی این ها یک آیتم هست که اهمیت زیادی دارد و خوبش سفر را عالی می کند و بدش سفر را افتضاح و آن هم همسفر شماست؛ در انتخاب همسفر خیلی دقت کنید.

در ادامه مقاله امروز باید به نکاتی درباره انتخاب یک همسفر نوروزی خوب اشاره کنیم…

افراد خوش سفر نعمت اند

حتماً شما هم شنيده ايد که مي گويند فلاني آدم خوش مسافرتي است. به نظر شما آدم هاي خوش مسافرت چه ويژگي هايي دارند؟ نقش شما در همسفر شدن با افراد خوش مسافرت چيست؟ به عبارت ديگر شما براي انتخاب همسفراني خوش سفر چه ملاک هايي داريد؟

چگونه یک همسفر خوب انتخاب کنم؟

پيدا کردن يک همسفر خوب کار چندان سختي هم نيست. کافي است که اولاً روابط عمومي خوبي داشته باشيد و ثانياً چند کار ساده را انجام دهید؛ از جمله:

به جیب‌تان نگاهی بیندازید!

عامل اقتصادی يکي از عوامل مهم در یافتن همسفر مناسب است. زیرا اگر شما با کسي که ثروتمند تر از شما است به سفر برويد، هر چند هم که او آدم دست و دلباز و خوش خلقی باشد اما بالأخره يک جايی طاقت خودتان طاق مي شود و ممکن است از اينکه نمي توانيد لطف او را جبران کنيد پيش خودتان و يا خانواده تان شرمنده بشويد.

بر عکس اين وضعيت هم صادق است يعني اگر با فردي که بي پول است سفر کنيد طبيعتاً مجبور خواهيد شد بخشی از هزينه هاي او را به عهده بگيريد که اين هم ممکن است براي شما مقدور نباشد. پس بسیار اهمیت دارد که کسي را براي همسفر شدن انتخاب کنيد که شرايط جيبش شبيه خودتان باشد!

ويژگی های رفتاری را در نظر بگيريد

يکي ديگر از شرايط همسفر خوب اين است که از لحاظ ويژگي هاي خُلقي و رواني متفاوت نباشید. مثلا در نظر بگیرید شما فردي نسبتاً درون گرا هستيد. حالا اگر با کسي که خيلي برونگرا و هيجان طلب است همسفر بشويد به احتمال زياد بین سفر مجبور خواهيد شد راهتان را از هم جدا کنيد.

همينطور بايد دقت داشته باشيد که کسي را که به عنوان همسفر انتخاب مي کنيد تا چه حد روحيه جمعي دارد. به اين معني که براي مثال اگر در بين سفر تصميم گرفتيد خودتان غذايي فراهم کنيد آيا او هم مشارکت خواهد کرد يا نه؟

سازگاري و انعطاف پذير بودن هم يکي ديگر از ويژگي های رفتاری است که در انتخاب همسفر بايد به آن توجه کنید. گذشته از ساير تفاوت هاي فردي، دو ويژگي منفي رفتاري يک همسفر که بدون شک مي تواند بهترين شرايط سفر را هم به کام شما تلخ کند غُرغُرو بودن و خسيس بودن است. پس به اين دو نکته هم توجه ويژه اي داشته باشيد!

همسفر حرفه ای، گلی است از گل های بهشت…

اگر شما کسي را به عنوان همسفر خود انتخاب کنيد که در سفر حرفه اي تر از شما باشد دو مزيت را براي‌تان به دنبال خواهد داشت:

  • اول اينکه: او مي تواند سفرتان را به سمت استفاده بهتر از زمان هدايت کند براي مثال اگر قرار است فقط يک روز در يک شهر بمانید، تجربه او به شما کمک مي کند تا بتوانيد در همين مدت محدود از جاذبه های گردشگری تاريخی، فرهنگی و طبيعي بيشتری دیدن کنيد.
  • دوم اينکه: داشتن يک همسفر مجرب مي تواند صرفه جويی اقتصادی براي شما به ارمغان بياورد براي مثال ممکن است براي خريدن سوغات شما را به بازارهايي که قيمت مناسب تري دارند راهنمايي کند و يا اقامت گاه هاي مناسب تری را بشناسد.

فرزندانتان را فراموش نکنید

اگر در خانواده ی خود یه عضو شیطون کوچک و یا یک نوزاد دارید سعی کنید خانواده ای را برای همسفر بودن انتخاب کنید که هم موقعیت شما باشد چرا که وجود یک بچه در خانواده می تواند انتخاب محل اقامت، مکان های تفریحی، وعده های غدایی تاثیر بگذارد.

مستربلیط سفر خوبی را در ایام عید برای شما آرزو می کند…

یک پاسخ به «همسفر نوروزی شما کیست؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *