مناسب ترین خوراکی ها حین سفر

مناسب ترین خوراکی ها حین سفر

در سفر یکی از مواردی که باید بطور جدی به آن فکر کرد، تصمیم گیری درباره مناسب ترین خوراکی ها حین سفر است که برای سفر انتخاب می شود. ممکن است یک مسمومیت غذایی تمام مسافرت را به هم بزند. پس بهتر است که در مورد غذا و خوراکی های حین سفر به دقت فکر کرد. انتخاب خوراکی ها بسته به زمان و مکانی هم که میروید هم دارد. مثلا اگر عازم جنوب کشور هستید توجه کنید بدلیل گرمی هوا، غذا به نسبت شمال کشور زودتر خراب می شود.

غذای حین سفر

غذای حین سفر

کباب رستوران های سر راهی، خط قرمز است!

عمده ترین عامل مسمویت های غذایی، رستوران های سر راهی است. این رستوران ها بدلیل اینکه مشتریانشان مسافران و رهگذران هستند و هم چنین بدلیل اینکه بعضا به آب شهر دسترسی ندارند، بهداشت را راعایت نمی کنند.

اگر مجبور شدید از رستوران ها ی بین راهی استفاده کنید، از غذاهای گوشتی مانند کباب کوبیده و کتلت اجتناب کنید. استفاده از غذاهای آماده در طولانی مدت برای بدن مضر است اما در مسافرت گزینه ی خوبی است برای انتخاب کردن.

رستوران های سر راه

رستوران های سر راه

بهترین غذا برای مسیر؟

آنچه باید بدانید این است که یک غذای سبک و سرد می تواند گزینه ی مناسبی برای مسفرت باشد. مانند پنیر و خیاروکلا خوراکی هایی که برای صبحانه معمولا استفاده می شود.تخم مرغ نپخته و نشسته را تا ۲ روز هم می شود نگه داشت. بدلیل اینکه رطوبت بستر تکثیر میکروب و باکتری است و از عوامل انتقال آن هاست بهتر است غذاهای آبکی مانند خورش استفاده نشود.

بهترین غذا برای سفر

بهترین غذا برای سفر

تنقلات؟

برای تنقلات میوه های خشک شده و آجیل بهترین گزینه است. از موادی مثل پفک و چیپس استفاده نکنید.

نکات آب نوشیدنی و رفع عطش؟

آب آشامیدنی جوشیده خود را از خانه با خود بیاورید زیرا به آب هایی که در راه است نمی شود اطمینان کرد. اگر آب معدنی خریداری شد نباید یخ زده باشد چرا که هنگام یخ زدن و بعداز آن آب شدن ممکن است مواد بطری در آب وارد شوند، پس بهترین راه برای خنک نگه داشتن آب، قرار دادن بطری آب درون چند قطعه یخ است.

نحوه ی آشامیدن آب هم مانند پیاده روی، درصورت نیاز چند جرعه باشد که در طول مسافرت آزارهنده نشود. از مواد شور کنار غذا مانند خیار شور استفاده نشود چرا که عطش را زیاد می کند.خوردن خیار به همراه چند قطره لیمو بهترین و امن ترین راه برای رفع عطش و تقویت سیستم ایمنی بدن است. در راه زمانی که منبع آبی که از خانه بردید تمام شد می‌توانید از آب معدنی هایی که علامت استاندارد دارند استفاده کنید و اگر دسترسی نداشتید آب را حتما بجوشانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *