دسته‌ها
اخبار و مقالات

سیزده بدر بارانی

سازمان هواشناسي پيش بيني کرد؛ روز جمعه سامانه بارشي وارد کشور شود که براي بيشتر مناطق در روزهاي شنبه و يکشنبه (سيزده بدر) بارندگي به همراه خواهد داشت و از اين جهت که در روز طبيعت مردم براي تفريح به دامان طبيعت روي مي‌آورند دچار مشکل شوند خبري بد تلقی شود.

بر اساس آخرين اخبار اطلاعات هواشناسی برای روز چهارشنبه ۹ فروردين ۹۶، در بخش هايي از غرب و جنوب غرب و دامنه هاي زاگرس، به تدريج بخش هايی از مرکز، دامنه های البرز، شرق و شمال شرق بارش باران گاهي همراه با رعد و برق و وزش باد پيش بيني مي شود.

استان هاي مانند ايلام، بخش هاي شمالي استان خوزستان، کرمانشاه، کردستان، همدان و لرستان بتدريج بخش هايي از مرکز با شدت کمتر و در ارتفاعات و دامنه جنوبي البرز برای امروز بارش داريم. به تدريج از بعدازظهر اين سامانه بارشي به نواحي شمال شرق و شرق کشور خواهد رسيد. در بخش هاي شرقی کشور، علاوه بر بارندگي های خفيف، وزش باد شديدي نيز پيش بينی مي شود.

همچنين روز جمعه ۱۱ فروردين ۹۶، سامانه بارشي گسترده اي وارد کشور مي شود که براي بيشتر مناطق کشور در روزهاي شنبه و يکشنبه (۱۲ و ۱۳ فروردين) بارندگي به همراه خواهد داشت، به خصوص روز يکشنبه در غالب مناطق به جز جنوب شرق، بارش پيش بينی مي شود. از روز جمعه نیز کاهش دما در غالب مناطق کشور بخصوص بخش هاي شمالی اتفاق مي افتد.

بدین ترتیب اگر برای روز ۱۳ فروردين خود را برای برنامه‌ای سنتی همراه با خانواده آماده کرده بودید، انتظار یک سیزده بدر بارانی خاطره انگیز را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *