دسته‌ها
بهترین ها گردشگری

سوندرابانس، زیبا ترین جنگل جهان

سونداربانس جنگل حرایی متعلق به بنگلادش و بزرگترین جنگل حرای تک‌قطعه‌ای جهان است. این جنگل در فهرست میراث جهانی طبیعی یونسکو به ثبت رسیده جنگل سونداربانس در دلتای وسیعی در خلیج بنگال که از تلاقی دو رود براهماپوترا و مگهنا در جنوب بنگلادش به‌ وجود آمده قرار دارد زیبا ترین جنگل جهان طی ۲۱ امین نشست سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در سال ۱۹۹۷ به عنوان میراثی طبیعی در فهرست میراث جهانی یونسکو در منطقهٔ آسیا به ثبت رسید و نامش در فهرست عجایب هفتگانه طبیعت آورده شده است.در ادامه با مجله گردشگری مستر بلیط همرا باشید تا برای شما در مورد سوندرابانس، زیبا ترین جنگل جهان بیشتر بگوییم.

سوندرابانسواژه سوندرابانس

واژهٔ سونداربان، متشکل از دو کلمهٔ شوندور و بون، در زبان بنگالی به معنای «جنگل زیبا» است و احتمالاً این کلمه برگرفته از درختان سونداری است که به‌وفور در سونداربانس یافت می‌شوند.

حیات وحش سوندرابانس

منطقهٔ سونداربانس به وجود ببر بنگال سلطنتی با نام علمی Panthera tigris tigris معروف است و ۱۷۰ گونه پرنده از جمله ماهی‌خورک بال‌قهوه‌ای، عقاب دریایی شکم‌سفید، عقاب ماهی‌گیر کله‌خاکستری و چنگر ساکن آنند. شمار دیگری از جانداران نیز همچون ماهیان کوچک، خرچنگ، میگو، آهوی خالدار، روباه، روباه پرنده، گربه جنگلی، پانگولین، گراز وحشی، میمون ماکاک، گربه ماهی‌گیر، انواع کروکودیل و مار در سوندرابانس می‌زیند هم چنین در این جنگل زیبا بیش از ۳۰۰ گونه گیاهی  یافت میشود و به همین خاطر است که به جنگل سوندرابانس به طبیعت دوستان توصیه می شود.

سوندرابانسدرخطربودن سوندرابانس

دلتای سونداربانس خاک حاصلخیزی دارد که متاسفانه مورد بهره‌برداری شدید انسان در طی قرن‌ها قرار گرفته است و عمده منطقهٔ اکولوژیکی آن به منطقه‌ای کشاورزی بدل شده و تنهاکمی از جنگل‌ها در این قسمت باقی‌مانده‌اند.

مهاجران سوندرابانس

جنگل شگفت انگیزسوندرابانس از منطقه های زمستان گردی برای پرندگان مهاجر تلقی می شود وجالب است بدانید که از نظر برخی خصوصیات ظاهری به جنگل حرای کشور ایران شباهت دارد.

سوندرابانستوصیه مستربلیط

مستر بلیط به تمام طبیعت دوستان توصیه می کند به این جنگل زیبا سفر کنند و از دیدن مناظر بکر این جنگل بی نظیر لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *