دسته‌ها
اخبار و مقالات

رویای پرواز، لذت تخفیف

رویای پرواز از لذت بخش ترین رویاهایی بود که چندین قرن ذهن انسان ها را به خود مشغول کرده بود که در نهایت جامعه بشری توانست در سال۱۸۹۱میلادی توسط فرد آلمانی به نام اتولیلین بار به این رویای شیرین جامه ی عمل بپوشاند. پرنده ی آهنینی که فصلی نو را بر روی زندگی بشر باز کرده و امروزه مسبب بسیاری از پیشرفت های اقتصادی شده است و هم چنین راحتی و صرفه جویی در زمان را برای بشر به ارمغان آورده است؛ در اخبار امروز مجله گردشگری مستر بلیط می‌خواهیم نگاهی به هواپیما، پرواز و برادران رایت داشته باشیم!

البته تاقبل از ۱۸۹۱ تلاش هایی در این راستا شده که متاسفانه منجر به پرواز نشد اما ذهنیت را برای پرواز برای بشر امروزی نزدیک تر کرد. نخستین تفکر و تلاش برای ساخت هواپیما به قرن ۶۱ میلادی بازمی گردد، وقتی تلاش دانشمند ایتالیایی لئونارد داوینچی موفق به ساخت یک وسیله ی کوچک مرکب از دو بال و یک بدنه و یک مکان شد و آن دستگاه را از مکان مرتفعی رها کرد که بعد از طی یک مسیری به آرامی بر زمین نشست. اما خب به دلیل آزار و اذیت اطرافیان که باور داوینچی را قبول نداشتند از این کار صرف نظر کرد.

بعد از داوینچی شخصی فرانسوی به نام پینه این فکر را دنبال کرد و دستگاهی را ساخت که بالهایش توسط انسان حرکت میکرد. اما متاسفانه نتوانست با آن پرواز کند و در این حین شخص دیگری بالهایی شبیه پروانه ساخت که می توانست مدتی در هوا بماند.

برادران رایت
هواپیمای اتولیلین
موفق به پرواز شد اما هیچ موتوری نداشت. برادران رایت در قرن بیستم موفق به ساخت هواپیمایی شدند که دارای موتور بود و مدت زیادی هم در هوا پرواز میکرد و اولین پرواز کنترل شده را به نام خود رقم زدند.درحال حاضر بیش از صد سال از پرواز برادران رایت میگذرد و صنعت هواپیما پیشرفت چشمگیری کرده است. اما با این وجود هنوز هم بسیاری از هواپیماها بر اصول همان اختراع برادران رایت ساخته می شود.7 آذر مصادف با 7 دسامبر سالروز امضای کنواسیون بین المللی هواپیمایی کشور می باشد. در کشور عزیزمان ایران هم این روز به رسمیت شناخته شده است.

در صنعت هواپیما خیلی از اصناف و افراد در تلاش و کوششند تا پروازها به نحو احسنت برگزار شوند مانند آژانس های هواپیمایی، خلبانان عزیز و مهمانداران محترم. وچه خوب است یادی کنیم از خلبانان عزیز هشت سال دفاع مقدس. از تمام اینها بگذریم سخن تخفیف خوش تر است!

مستر بلیط به مناسبت روز جهانی هواپیمابرای رضایت مشتریان تمامی بلیط های خود را 17، 18 و 19 آذر با ده درصد تخفیف اعتباری ارائه می‌دهد بدین صورت که 10% از مبلغ بلیط به عنوان اعتبار برای خریدار عزیز درنظر گرفته شده است، البته مشروط بر اینکه در سایت ثبت نام کنند. این اعتبار برای خریدهای بعدی مورداستفاده قرار میگیرد. پس منتظر چه هستید؟ سریع اقدام کنید و رویای پرواز، لذت تخفیف را تجربه کنید.

مستر بلیط نیز به نوبه خود روز جهانی هواپیما رابه تمامی مسافران، خلبانان و مهمانداران عزیز تبریک عرض می نماید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *