دسته‌ها
دانستنی های سفر

دیوار بزرگ چین

شاید بار ها و بارها نام کشور چین را شنیده باشید و بعد از شنیدن نامش محصولات ارزان و صادرات و مردم تلاشگر برای‌تان تداعی شده باشد. کشور چین با مساحت ۹/۶ میلیون کیلومتر مربع و جمعیت ۱/۳ میلیارد، پرجمعیت ترین کشور دنیاست. جالب است بدانید که این کشوراز نظر منابع طبیعی بسیار فقیر است اما از نظر منابع انسانی و فکری بسیار ثروتمند می باشد . شاید بخاطر همین تلاش بی وقفه بوده که بلندترین دیوار جهان در این کشور است.

دیوار چین با طول ۷۰۰۰ کیلومتردر سال۱۹۸۷ میلادی بعنوان طولانی ترین دیوار دنیا ثبت شد. قدمت ساخت دیوار بزرگ چین به قرن پبجم تا هشتم قبل از میلاد باز می گردد که ساخت آن به منظور مسائل نظامی و امنیتی بوده است؛ که البته برای محافظت در برابر حمله ی مغولان شروع به ساخته شدن شد. ارتفاع دیوار ۲۵ فوت است و عرض آن بین ۱۵ تا ۳۰ فوت قابل تغییر است.

آنچه باید بدانید این است که این معجزه ی بشر ساز در زمان امپراتور شین حدود۳۰۰ هزار سرباز و ۵۰۰ هزار نفر مردم عادی را در گیر خود کرد و بسیاری از آن ها در روند ساخت جان خود را از دست دادند که بعد از سال ها جسد شان پیدا شد. دیواری که امروزه قابل رویت می باشد، متعلق به سلسله مینگ (۱۳۶۸ – ۱۶۴۴ میلادی) است از غرب به دروازه «جایو گوان» در استان گانسو چین و از شرق به ساحل رود یالو جیان در استان لیائونینگ در شمال شرقی چین منتهی می شود و درمیان آن ۹ استان، شهر و ناحیه خود مختار به طول ۷۳۰۰ کیلومتر وجود دارد.

این دیوار که از عجایب هفت گانه به شمار می رود یک افسانه ی جالب دارد که از ماه قابل رویت است اما باید بگویم که کاملا اشتباه است و فقط یک باور غلط است. اگر قصد داشتید به کشور چین بروید حتما از این دیوار شگفت انگیز دیدن فرماییدکه توصیه میکینیم حتما قسمت هایی که در زیر به شما معرفی میکنیم راببینید.

  • Mutianyu: باشکوه‌ترین قسمت ترمیم شده دیوار چین
  • Jinshanling: محبوب‌ترین مسیر پیاده‌روی همراه با معماری‌های زیبا و اصیل چینی
  • Jiankou: بخشی که در اکثر کارت‌پستال‌ها دیده می‌شود. همان پیج‌های تند و خطرناک معروف

در چین یک جاذبه ی گردشگری دیگری هم وجود دارد به نام شهر ممنوعه که بعد از دیدن دیوار بزرگ چین به آن جا هم سفر کنید که در مقاله های بعدی معرفی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *