دسته‌ها
اخبار و مقالات دانستنی های سفر

با گل هایمان در سفر چه کنیم ؟

شاید خیلی از شما همواره با این مشکل مواجه بوده اید که باید با گل هایمان در سفر چه کنیم؟ خاک ژله‌اي مي‌تواند با پوشش خود روي خاک گلدان، رطوبت خاک را تا چند روز حفظ کند به خصوص زماني که در مسافرت‌ها نگران آب دادن به گل‌ها هستيم. گل‌هاي آپارتمانمانمي‌توان از خاصيت سوپر جاذب بودن خاک ژله‌اي استفاده کرده و آن را براي مصرف گياه به کار برد. خاک ژله‌اي را خانواده‌ها به عنوان خاک تزئيني مي‌شناسند و براي استفاده در سبزه عيد نيز به کار مي‌برند. اما به علت عدم آگاهي از سوپر جاذب بودن آن، خاک ژله‌اي را استفاده نمي‌کنند.

چطور در مسافرت گياهان را بي‌آب نگذاريم؟

از آنجايي که در هنگام مسافرت، بايد نياز گياه آپارتماني نياز آبي آن به آب تأمين شود تا مشکلي براي گياه پيش نيايد، مي‌توان با به کار بردن خاک ژله‌اي در گلدان گياه که حجيم مي‌شود، آب مورد نياز گياه را تأمين کرد.

آنچه باید بدانید این است که مي‌توان خاک ژله‌اي را به جاي آب به کار برد، به اين صورت که با پخش خاک ژله‌اي بر روي خاک گلدان، نياز گياه به آب را تأمين کرد.وجود خاک ژله‌اي بر روي گلدان مي‌تواند از تبخير آب نيز جلوگيري کند و در مناطقي مانند قزوين که آفتاب در فصل تابستان طاقت‌فرسا مي‌شود با به کار بردن خاک ژله‌اي از تبخير رطوبت خاک جلوگيري کرد.

خاک ژله‌اي نوعي خاک تزئيني است ولي در عين حال براي گياهان آپارتماني نيز سودمند است پس بايد خاک ژله‌اي را به عنوان تأمين کننده رطوبت گياه آپارتماني معرفي کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *