دسته‌ها
اخبار و مقالات

بابانوئل کیست؟

بابانوئل مهربان بچه های امروز اشاره به یکی از کشیشان مسیحی به نام سن نیکولاس دارد که در قرن چهارم میلادی زندگی می کرد. در این بخش از اخبار و مقالات امروز به شما خواهیم گفت که بابانوئل کیست؛ با مستر بلیط همراه باشید.

نیکولا در خردسالی پدر و مادرش را از دست می دهد و ثروت زیادی برایش به ارث می ماند. وی به خاطر کمک و دادن هدیه به فقرا شهرت داشت.  جسد سنت نیکلا اکنون در کشور ترکیه در منطقه مدیترانه مدفون است و به علت مومیایی شدن طبیعی به علت سرما هنوز قسمتهایی از آن سالم مانده است. دانشمندان در سال ۲۰۰۳ موفق به بازسازی صورت وی از روی استخوان‌ها شدند و با کمال تعجب دریافتند که بابا نوئل واقعی رنگین پوست (پوستی به رنگ قهوهای روشن) بوده است.

بابانوئل
در سال ۱۸۲۲ در آمریکا و در نوشته های دکتر مور، نویسنده داستان کودکان، بابانوئل به شکل امروزی متولد شد. افسانه بابا نوئل که ریشه درقرن ها رسوم و باورها دارد به شکل یک مرد کوچک اندام چاق و خوش روو با ریش سفید، لباس قرمز و چکمه های مشکی درآمده است. وی سوار بر سورتمه ای که گوزن ها آن رامی کشند سراسر اروپا، آمریکا، کانادا را در می نوردد و هدایای کودکان را توزیع می کند.

مردم بر این باورند که بابانوئل بچه ها را به خوب و بد تقسیم بندی می کند و به بچه های خوب هدیه می دهد. جالب است بدانید میتوان تصویر بابانوئل امروز را در تلویزیون دید، صدایش را در رادیو گوش داد وحتی به او ایمیل زد با یا او تماس گرفت و سفارش هدیه کریسمس داد.

3 دیدگاه دربارهٔ «بابانوئل کیست؟»

بابانوئل شخصیت مورد علاقه منهو خوشحال میشم اکه بتونم از نزدیک ببینمش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *