اخبار و مقالات بهترین ها

ایران ۵۰ امین کشور توریستی در دنیا

ایران کشورتوریستی
نوشته شده توسط Abolfazl Danesh

از دیرباز قوم آریایی و ایرانیان به مهمان نوازی شهرت یافته است. مردم خون گرم کشور زیبای ایران با قلب مهربان و رفتارصمیمانه خود نظر گردشگران خارجی را به خود جلب کرده اند. مناظر فوق العاده و موزه های با قدمت طولانی ایران را یک انخاب هوشمندانه برای سفر تبدیل کرده است.

مردم مهربان ایران، محبوب گردشگران خارجی

یکی از ویژگی های خوب ایران آب و هوای آن است و از معدود کشورهایی است ۴ فصل را در خود جای داده است. ایران بستر خوبی برای جذب توریست دارد که مسئولین و مدیران موظفند امنیت و آسایش مسافران را تامین کنند. باید توجه کرد که این اقتصاد سبز از بهترین منابع  درآمد زایی برای ایران است. خوشبختانه در سال های اخیر فعالیت ها در این راستا ثمربخش بوده است و ایران ۵۰ امین کشور توریستی در بین تمام کشورهای جهان انتخاب شده است.

ایران ۵۰ امین کشور توریستی در دنیا

ایران ۵۰ امین کشور توریستی

معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگی و گردشگری بر ضرورت افزايش سهم جمهوري اسلامي ايران در تجارت بين المللي گردشگري تاکيد کرد. مرتضي رحماني موحد گفت: صنعت گردشگري با آثار شگرف اقتصادي و اجتماعي در طول شش دهه يکي از رشد يافته ترين بخش هاي اقتصادي در جهان بوده است، گردشگري در عصر جديد به موضوع توسعه گره خورده و موجب ظهور مقصدهاي جديدي در جهان شده است که اين تحولات پويا گردشگري را به موتور محرکه پيشرفت اقتصادي بدل کرده است. در حال حاضر ایران ۵۰ امین کشور توریستی در دنیا محسوب می شود و با توجه به بضاعت خود در زمره بهترین‌ها میان کشورهای گردشگر پذیر بشمار می رود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردششگری با اشاره به آمار سازمان جهاني گردشگري افرود: امروزه ميزان تجارت گردشگری از صادرات نفت، محصولات غذايی و صنعت خودروسازی پيشي گرفته و به يکي از بازيگران اصلي تجارت بين الملل و يکي از منابع درآمدي بسياري از کشورهاي در حال توسعه بدل شده است. ایشان هم چنین گفت: گسترش جهاني گردشگري در کشورهاي صنعتي و توسعه يافته پيامدهای اقتصادی و اشتغال زايی قابل توجهي در بخش هاي مختلف داشته است، گردشگري صادراتي در سال ۲۰۱۵ بيش از يک و نيم تريليون دلار درآمد داشته و براي بيش از ۳۶۰ ميليون نفر به صورت مستقيم و غير مستقيم ايجاد اشتغال کرده است.

ایران ۵۰ امین کشور توریستی در دنیا
رحماني موحد
همچنین بیان داشته است که طبق پيش بيني ها تعداد گردشگران در جهان تا سال ۲۰۳۰ به يک ميليارد و ۸۰۰ ميليون نفر خواهد رسيد، همچنين سال ۲۰۱۷ به عنوان سال بين المللي گردشگري پايدار براي توسعه انتخاب شده و تمام کشورها بايد از اين ظرفيت بهره برداري کنند. وي گفت: ايران با جذب بيش از پنج ميليون گردشگر در سال ۲۰۱۵ رتبه ۵۰ را در جهان کسب کرده است که ايران با داشتن جاذبه هاي متنوع گردشگري و جايگاه ممتاز در ميراث فرهنگي و همچنين با توجه به توفيقات بين المللي که از دستاوردهاي مهم دولت تدبير و اميد است فرصت مناسبي براي جهش رتبه کشور از نظر درآمدهاي گردشگري پيش روي خود دارد.معاون گردشگري يکي از راهکارهاي افزايش تعداد گردشگران ورودي را تجاري سازي خدمات گردشگري دانست و گفت: برگزاري همايش تجاري سازي خدمات گردشگری مي تواند زمينه ساز هم انديشي و هم فکري شود تا منجر به خروجي مطلوب شود.

۵۳ درصد، اهداف تفريحی

ناصر رضايي عضو هيئت علمي دانشگاه تهران بیان کرد:  براساس تحقيقات به عمل آمده ۵۳ درصد از گردشگران بين المللي به قص۳د تفریح به ايران سفر مي‌کنند و ۲۷ درصد از این گردشگران براي گردشگري مذهبي، سلامت و اموري از اين قبيل وارد کشور مي شوند. به گفته ایشان ۱۴ درصد از گردشگران نيز براي امورحرفه اي و کسب و کار و ۶ درصد براي امور ديگر سفر به ايران را انتخاب مي کنند.

درباره نویسنده

Abolfazl Danesh

دیدگاهتان را بنویسید